ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

...

6 czerwca klasy czwarte ze swoimi wychowawcami...

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU...

W czwartek 13.06.2024r. odbyły się zawody...

W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Wyjazd do Krakowa

Grażyna Błońska

W piątek i sobotę (24-25 marca) grupa uczniów SLO miała niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w wycieczce do Krakowa. Głównym powodem wyjazdu był corocznie wystawiany przez kleryków salezjańskiego seminarium spektakl Misterium Męki Pańskiej. W tym roku jest to już 92. Misterium w historii Salezjańskiej Sceny. Tematem przewodnim tegorocznego przedstawienia jest historia Grzegorza Czerwickiego, człowieka który w swoim życiu dwukrotnie lądował w więzieniu. Tam, zachęcony przez współwięźnia, sięgnął po Pismo Święto – jak stwierdził „nie miał nic do stracenia, najwyżej odłoży Je na półkę”. Nie odłożył. Sceny współczesne przeplatają się w spektaklu z wydarzeniami z czasów Jezusa.

Tegoroczne Misterium pokazuje, że dla Jezusa nie ma takiej ciemności, z której nie mógłby nas wyprowadzić. Spektakl był przejmujący, skłaniający do przemyśleń, chociaż nie brakowało elementów humorystycznych, szczególnie w dialogach w scenach współczesnych.

 

Oprócz obejrzenia spektaklu udało się nam odwiedzić Muzeum Krakowa - Rynek Podziemny oraz kopalnię w Wieliczce. Wyjazd był być może za krótki, ale za to intensywny. Bardzo dziękujemy organizatorom, wśród których największe podziękowania należą się pani Annie Złotkowskiej i księdzu dyrektorowi Sylwestrowi Pawlakowi.

Polecamy