ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU...

W czwartek 13.06.2024r. odbyły się zawody...

W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Pierwszy sygnał, że rok szkolny bardzo szybkim...

W tym roku odbyła się już...

Przedmiotem Konkursu było...

Roots and Borders w Krzyżowej 2019

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol

Początek grudnia (02-09.12) był także początkiem nowej przygody dla grupy uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim. W tych dniach odbywał się międzynarodowy projekt "Roots and Borders" organizowany (jak co roku) w Krzyżowej. Młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Francji (łącznie 28 osób) pod przewodnictwem "kierowników" poznawali głębiej problemy współczesnego świata - m. in. migracji. Wyjazd miał także na celu zrozumienie samych siebie i nawiązania nowych znajomości - co udało się całkowicie.
Oprócz poważnych tematów dotyczących światowych problemów, odbyły się tak ze warsztaty z fotografii i video, których efektem była wystawa zrobiona przez uczestników na koniec wyjazdu. Cały projekt przeprowadzony był w języku angielskim, a obecność osób z Niemiec dawała możliwość do porozmawiania po niemiecku; była to szansa na rozwinięcie i poprawienie swoich umiejętności językowych.
Podsumowując, projekt "Roots and Borders" to okazja do zagłębienia się w interesujące, lecz trudne kwestie, poznania nowych kultur, łamania granic między społeczeństwami z różnych krajów (co jest ogólnym założeniem projektu), rozwinięcia języków obcych i przede wszystkim poznania wspaniałych ludzi, z którymi bardzo ciężko było się rozstać. Dziękujemy także naszym opiekunom, p. Ewie Artych i p. Sylwii Skrzeszewskiej, za obecność i wsparcie w tym okresie. :)

Zuzanna Baczewska

Polecamy