ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU...

W czwartek 13.06.2024r. odbyły się zawody...

W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Pierwszy sygnał, że rok szkolny bardzo szybkim...

W tym roku odbyła się już...

Przedmiotem Konkursu było...

POMAGAMY ULI

ablonska

 „Przy końcu życia będziemy sądzeni z miłości” - słowa św. Jana od Krzyża przypominają, że kiedy nasz czas na ziemi dobiegnie końca, to przed Bogiem liczyć się będzie nie to, ile w życiu zdobyliśmy tytułów naukowych ani jaki kapitał zgromadziliśmy na koncie w banku, ale to, jakim każdy z nas był człowiekiem i ile potrafiliśmy zrobić dla innych.

W niedzielę, 8 września, uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, nauczyciele i wychowawcy, a także mieszkańcy Sokołowa mieli możliwość pokazać, jak bardzo chcą i mogą pomóc. Absolwentka naszej szkoły, Ula Tokarska, potrzebuje ogromnej sumy pieniędzy – 2 miliony złotych – żeby wygrać walkę z chłoniakiem, który niszczy jej organizm. Nasza społeczność szkolna włączyła się w zbiórkę funduszy, która już od jakiegoś czasu trwa poprzez fundację Siepomaga https://www.siepomaga.pl/ula-tokarska#wplaty

W niedzielne popołudnie zorganizowaliśmy piknik, podczas którego można było miło spędzić czas, spróbować pysznych potraw (były zapiekanki, leczo, grochówka, bigos, kiełbaski z grilla i mnóstwo rodzajów ciasta), wygrać na loterii lub kupić na kiermaszu fajne gadżety, książki, zabawki i przybory szkolne, obejrzeć występujących na scenie artystów. Przy każdym stoisku stały puszki, do których zbierano pieniądze. Odbył się również halowy turniej piłki siatkowej oraz turniej piłki nożnej, z ogromnym zaangażowaniem przygotowany i przeprowadzony przez BG Sokołów Podlaski. Najmłodsi korzystali z nadmuchiwanej zjeżdżalni oraz ze specjalnego makijażu  smiley

Pogoda, mimo deszczowych prognoz, dopisała. Nie zawiedli również mieszkańcy Sokołowa licznie i hojnie wspierając Ulę. Nasze działania wspomogły również inne szkoły (lawendowe stoisko ZS nr 1, stoisko ZSCKR, występ Szara Band), Sokołowski Ośrodek Kultury, a także sokołowskie firmy i instytucje.

Społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Ochotnicy z poszczególnych klas wraz z wychowawcami, animatorzy z oratorium, nauczyciele, pracownicy obsługi, dyrekcja – wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowanie imprezy, nie zapominając również o wrzucaniu pieniędzy do puszek.

Każdego dnia wspieramy także Ulę modlitwą podczas porannego słówka. To się musi udać heart

https://www.youtube.com/watch?v=LAjYxZ5Eiuw

Polecamy