W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Pierwszy sygnał, że rok szkolny bardzo szybkim...

W tym roku odbyła się już...

Przedmiotem Konkursu było...

W poniedziałek 8 kwietnia...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

Za...

W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

02 marca uczniowie Salezjańskiego Liceum...

DZIEŃ JEDNOŚCI RODZINY SALEZJAŃSKIEJ

ablonska
DZIEŃ JEDNOŚCI RODZINY SALEZJAŃSKIEJ
 
Co roku społeczność salezjańska spotyka się w jednej ze szkół, żeby uroczyście świętować Dzień Jedności rodziny salezjańskiej. W tym roku ten zaszczyt przypadł naszej szkole.
21 października przedstawiciele wspólnot salezjańskich oraz szkół salezjańskich zebrali się w sali Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Szczególną okazją do  świętowania są nadchodzące imieniny Ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego. Zgodnie z tradycją salezjańską, sięgającą czasów ks. Bosko, imieniny przełożonego są świętem całej wspólnoty salezjańskiej.
Spotkanie ma jeszcze inny, nie mniej ważny powód – od początku roku szkolnego najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą uczyć się w nowym, pięknym budynku. Dzisiaj został on uroczyście poświęcony i otwarty.
Wśród zgromadzonych gości był oczywiście ksiądz Inspektor Tadeusz Jarecki, ale również radca generalny ds. duszpasterstwa młodzieży ks. Miguel Angel Garcia Morcuende przybyły z Rzymu, radca regionalny ks. Roman Jachimowicza, radcy Inspektorialni, wikaria generalną - siostra Iwona Szymanik, ekonomka inspektorialna - siostra Renata Żołnierek. Nie zabrakło również delegacji młodzieży z poszczególnych szkół inspektorii warszawskiej.
Motywem przewodnim nowego roku szkolnego i formacyjnego jest przygotowanie do 200. rocznicy snu Janka Bosko, którego obchody są planowane na rok 2024 r. Z tej okazji zebrani mogli obejrzeć inscenizację przygotowaną przez wychowawczynie i uczniów klas trzecich naszej szkoły podstawowej. 
Wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie, który jest reprezentacyjnym zespołem naszego miasta i koncertując na całym świecie rozsławia Sokołów, Podlasie i Polskę. Wśród tancerzy było i jest wielu uczniów naszej szkoły.

 

Polecamy