W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Pierwszy sygnał, że rok szkolny bardzo szybkim...

W tym roku odbyła się już...

Przedmiotem Konkursu było...

W poniedziałek 8 kwietnia...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

Za...

W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

02 marca uczniowie Salezjańskiego Liceum...

Bieszczady Adventure 25.09 - 29.09

Grażyna Błońska

W dniach 25-29 września uczniowie klas 2A, 2B oraz 2C, pod opieką p. Anny Złotkowskiej, p. Grażyny Błońskiej i p. Wioletty Zakrzewskiej, wyruszyli na wycieczkę w Bieszczady.

Pierwszego dnia zakwaterowali się w Ośrodku Wypoczynkowym “Dom na Skale” w Polańczyku. Na ten dzień został zaplanowany wieczór Legend Bieszczadzkich z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Uczniowie, wraz z opiekunami, usiedli wokół rozpalonego ogniska i wysłuchali opowieści ratownika. Mówił o problemach, związanych z dużą ilością niedźwiedzi, zamieszkujących Bieszczady oraz opowiedział kilka legend o tym miejscu.

Drugi dzień okazał się bardzo intensywny, ponieważ z samego rana wycieczka wyruszyła w góry. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: Pasieki oraz Folwark, dostali mapy i rozeszli się w poszukiwaniu opuszczonej łemkowskiej wsi - Bereźnicy Niżnej. Droga nie była łatwa - uczniowie przedzierali się przez zarośnięte ścieżki oraz skakali po kamieniach, aby nie zamoczyć butów w potokach. Pod koniec trasy ledwo uniknęli spotkania z niedźwiedzicą i jej młodym. Mimo trudności, wszyscy dotarli na miejsce w jednym kawałku, chociaż nikt nie miał czystych butów. Tego samego dnia uczniowie wzięli udział w zajęciach technik linowych - mieli szansę zdobyć szczyt ścianki wspinaczkowej.

Dzień trzeci miał być odpoczynkiem po Bieszczadzkim Challengu. Cała grupa wypłynęła na rejs po Jeziorze Solińskim. Uczniowie nauczyli się nazw olinowania oraz jak sterować łodzią. Następnie wzięli udział w Szkoleniu Bieszczadnika. W małych grupach należało zaliczyć konkurencje, takie jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w spodniach, strzelanie z łuku oraz jazda segwayem. Dodatkowo była możliwość przejechania się samochodami terenowymi, wzięcia udziału w grze paintball oraz zabawy na hotelowym basenie.

Czwartego dnia odbyła się kilkugodzinna wyprawa na szczyt Połoniny Wetlińskiej, gdzie mieści się schronisko Chatka Puchatka. Podczas wspinaczki uczniowie oraz ich opiekunowie mogli podziwiać piękny krajobraz Wysokich Bieszczad. Natomiast, w czasie przejazdu autokarem przewodnik opowiadał o historii tego malowniczego regionu. Późnym popołudniem wszyscy wybrali się na przejażdżkę kolejką górską nad Jeziorem Solińskim. Dodatkowo, na tarasie widokowym, mieszczącym się na 10 piętrze, odbyła się mała sesja fotograficzna.

Ostatni dzień rozpoczął się odbiorem pokoi. Po oddaniu wszystkich kluczy i spakowaniu walizek, cała grupa wyruszyła w drogę powrotną do domu. Nauczyciele zdecydowali się zrobić uczniom niespodziankę i zatrzymać się na dwie godziny w galerii w Rzeszowie. Wszyscy, z pomocą Bożą, wrócili zdrowi i szczęśliwi.

 

                                                                                                                                                                                   Alicja Bindas 2B SLO

Polecamy