Mottem naszej szkoły jest "...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO...

DZIEŃ PROFILAKTYKI I SPORTU...

19 czerwca 2018 roku swój...

Uczniowie klasy I i IV SSP razem  spędzili "...

Uczniowie klasy IV i VII Salezjańskiej Szkoły...

 4 czerwca 2018 roku...

Wieczorem, 29 maja klasy...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

ablonska

Koniec kwietnia to w szkołach ponadgimnazjalnych zwykle czas pożegnań – absolwenci liceum kończą rok szkolny, by za tydzień przystąpić do egzaminu maturalnego.

27 kwietnia, o godzinie 11, uroczystą Mszą Świętą rozpoczęło się pożegnanie maturzystów także w naszej szkole. Mszy przewodniczył Ksiądz Dyrektor, a homilię wygłosił katecheta klas trzecich liceum – ksiądz Sławomir Lubiński. Zwracając się do maturzystów bardzo pięknie mówił o drodze, którą trzeba będzie wybrać, a właściwie codziennie wybierać, o tym, że dobro, które dajemy innym – wraca, oraz o tym, że świat ma być piękniejszy i lepszy dzięki nam. Mszę zakończył wzruszający moment pożegnania absolwentów ze sztandarem szkoły.

II część uroczystości rozpoczęła się wręczeniem świadectw, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców i podziękowań, nie tylko za wyniki w nauce, ale również za działalność w różnych dziedzinach życia szkolnego. Dziękowano maturzystom, ale maturzyści również dziękowali smileynie kryjąc wzruszenia. Dopełnieniem pożegnania był program artystyczny przygotowany przez niezwykle kreatywne grono uczniów klas drugich liceum.

Po tych wszystkich wspaniałych słowach wypada Wam, drodzy maturzyści, życzyć już tylko powodzenia na maturze smiley

Polecamy