W sobotę 13 stycznia o godz...

Niedziela Chrztu Pańskiego...

Dzisiaj, 6 stycznia 2018 r...

4 stycznia 2018, uczniowie...

Mario czy już wiesz,
Kim...
 
           W dniach 14-20....

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ablonska

Punktualnie o godz.10.00, ostatni w tym roku szkolnym dzwonek zebrał uczniów naszej szkoły na uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Rozpoczęliśmy tak jak zwykle - Mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za minione 10 miesięcy wytężonej pracy. Uczniowie klas trzecich gimnazjum pożegnali się również ze sztandarem szkoły. Mszę Świętą celebrowali neoprezbiterzy : Patryk Szostkowski  i  Paweł Szczepański wraz z Księdzem Dyrektorem oraz diakonem Markiem Spiżewskim – absolwentem naszego liceum. Ksiądz Paweł w wygłoszonej homilii przypomniał o tym, abyśmy nie robili sobie wakacji od kontaktu z Bogiem, mówił również o znaczeniu modlitwy, o potrzebie budowania relacji z naszym najlepszym Ojcem.

II część uroczystości rozpoczęła się rozdaniem świadectw i nagród absolwentom gimnazjum. W tym roku znaczna ich grupa otrzymała świadectwa z wyróżnieniem (w klasie 3B aż 11 osób) był więc powód do radości i prawdziwego świętowania. Ksiądz Dyrektor podziękował również rodzicom - wielu z nich otrzymało listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Nagrody i świadectwa z wyróżnieniem z rąk Księdza Dyrektora otrzymali także pozostali uczniowie gimnazjum i liceum.

 

Kolejna część uroczystości to chwila refleksji - uczniowie klas drugich gimnazjum, chcąc pożegnać swoich starszych kolegów, przygotowali teksty poetyckie oraz krótkie wspomnienie z operacji wojskowej pod kryptonimem „Gimnazjum”. Pożegnaniom towarzyszyły piękne życzenia i upominki. 

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Ksiądz Dyrektor dziękując uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za kończący się rok szkolny oraz życząc wszystkim udanych, a przede wszystkim bezpiecznych, wakacji.

 

Polecamy