22 maja 2026 r. uczniowie...
- Główna
- o szkole
- Aktualności
- Plan lekcji
- Galerie
- Filmy
- Poczta
- Kontakt
-
Zaloguj
Nazwa użytkownika
22 maja 2026 r. uczniowie klas SLO : I a, Ib, Ic, IIa oraz IIb wraz z opiekunami wybrali się na dziewieciodniową wycieczkę, ktorej jednym z punktów programu było zwiedzanie Paryża. Podróż przebiegała spokojnie i nie byla aż tak bardzo męcząca. W sobotę rano dotarliśmy do Paryża, gdzie zobaczyliśmy: dzielnicę Łacińską wraz Sorboną , Panteon, Ogrody Luksemburskie, Katedrę Notre Dame, Luwr. Zabytki Paryża wywarły na nas ogromne wrażenie, a piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do hotelu. Jutro następny cel naszej podróży- Hiszpania. Pozdrawiamy Wszystkich bardzo serdecznie. Będziemy na bieżąco informować o naszym przygodach.
25 maja to kolejny dzień wycieczki klas pierwszych i drugich SLO na trasie: Paryż- Barcelona - Mediolan. Dziś mieliśmy bardzo przyjemny dzień, odpoczywaliśmy na plaży Lloret de Mar. Kąpiel w Morzu Śródziemnym, plażowanie, później pławienie się w basenie przy hotelu dostarczyły niezwykłych i niezapomnianych wrażeń oraz wprowadziły wszystkich w doskonaly nastrój. Jutro przed nami kolejny cel - Barcelona.
Dziś byliśmy w Monserrat, malowniczej miejscowości, położonej w skalistych górach, aby zobaczyć klasztor benedyktynów. Następnie pojechaliśmy do Barcelony, a w niej widzieliśmy największy stadion piłkarski w Europie - Camp Nou oraz dom klubu FC Barcelona. Później dotarliśmy do jednej z największych atrakcji turystycznych miasta- bazyliki Sagrada Familia, dzieła Antonia Gaudiego. Widzieliśmy również urokliwe kamienice: Casa Mila, Casa Batllo, a na Starym Mieście Katedrę św. Eulalii. Barcelona wywarła na nas wielkie wrażenie. To bardzo piękne i nowoczesne miasto, świadectwo wielkiej i niezwykłej przeszłości. W Barcelonie nie można się nie zakochać...
Pozdrawiamy z Mediolanu, w którym spędzamy ostatni dzień naszej bardzo udanej wycieczki. Dziś po wykwaterowaniu się z hotelu pojechaliśmy metrem do centrum miasta. Tam spotkaliśmy się z przewodniczką, która oprowadziła nas po Mediolanie. Podczas spaceru zobaczyliśmy : Plac della Scala, przy którym znajduje się pomnik Leonarda da Vinci, pasaż handlowy Galeria Vittorio Emanuele II, plac Duomo wraz z katedrą Duomo. Mediolan urzekł nas swoim majestatycznym pięknem. Niestety, czas już wracać do codzienności. Jeszcze tylko długa podróż do Sokołowa i wracamy do szkoły.
ul. Księdza Bosko 1
08-300 Sokołów Podlaski
tel. +48 (25) 781 76 10
liceum@sdb.pl
podstawowa@sdb.pl