W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Pierwszy sygnał, że rok szkolny bardzo szybkim...

W tym roku odbyła się już...

Przedmiotem Konkursu było...

W poniedziałek 8 kwietnia...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

Za...

W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

02 marca uczniowie Salezjańskiego Liceum...

WARSZTATY W IPN

Ewa Suchożebrska

31 stycznia 2017r., we wtorek, nasza szkoła wspominała Świętego Jana Bosko w kolejną rocznicę jego narodzin dla Nieba. Kilkunastoosobowa grupa uczniów z rozszerzeń historii i wiedzy o społeczeństwie z klas II i III SLO miała jednak inny pomysł na spędzenie tego dnia. W towarzystwie Księdza Dyrektora  i Pani Ewy Chadaj udaliśmy się na krótką wycieczkę. Obraliśmy kurs na Warszawę.

W samo południe wzięliśmy udział w lekcji dla młodzieży poprowadzonej przez miłą pracownicę Instytutu Pamięci Narodowej. Wykład dotyczył przemian, które miały miejsce w Polsce pod koniec lat 80. i dotyczyły obrad Okrągłego Stołu i Sejmu Kontraktowego. Większość naszej grupy dobrze czuła się w tym temacie, więc 1,5 godziny, które poświęciliśmy na wizytę w IPN-ie, minęło niepostrzeżenie.

Nie mogło również zabraknąć wizyty w centrum handlowym. Panuje ogólne przekonanie, że wycieczki bez tak zwanego „czasu wolnego” nie są kompletne, więc tradycji stało się zadość. Oprócz tego cała grupa udała się na seans filmu pt. „Split”, dość intrygującego thrillera, który co prawda nie łączył się w żaden sposób z charakterem wyjazdu, ale z pewnością zapadł widzom w pamięć.

Wyjazd z zatłoczonej stolicy był czasochłonny i wróciliśmy do Sokołowa ok. 19. Nie ma chyba osoby, która nie uważałaby tej wycieczki za udaną.

 

Ola Jakubik  kl. IIIB SLO

Polecamy