ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU...

W czwartek 13.06.2024r. odbyły się zawody...

W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Pierwszy sygnał, że rok szkolny bardzo szybkim...

W tym roku odbyła się już...

Przedmiotem Konkursu było...

GRA MIEJSKA

ablonska

     Dnia 10.10.2017r. odbyła się, przy bardzo sprzyjającej pogodzie, ,,szkolna gra terenowa’’ zorganizowana przez klasy II SLO. Jej celem było przybliżenie uczniom klas  trzecich gimnazjum, oraz klasie ósmej szkoły podstawowej, w aktywny sposób działań, postaci, wydarzeń związanych z niepodległością Polski.

      W grze wzięło udział siedem klas/grup. Każda z nich miała dwoje opiekunów z klasy II SLO i jednego nauczyciela. I tak o to pod swoje skrzydła  klasę Ib SLO wzięli: Karolina Młynik i Bartosz Ryszkowski; klasę IIId SG: Patrycja Nowakowska i Kacper Godlewski; klasę IIIc SG: Dominika Suska i Oskar Sawicki; klasę Ia SLO: Karolina Iwańska i Rafał Pawelec; klasę IIIb SG: Natalia Kosieradzka i Piotr Ruciński; klasę IIIa SG: Aleksandra Sowa i Bartosz Błoński , a klasę VIII  SSP: Zuzanna Gąszczak i Piotr Kwiatkowski.

     Klasy na dość długiej trasie, bo liczącej około 7km, miały dziesięć stanowisk, gdzie musiały wykazać się za równo wiedzą jak i umiejętnościami. Pierwsze zadanie, polegające na odgadnięciu postaci ze zdjęć przy pomocy opisów, znajdowało się w skwerze im. Adama Mickiewicza. Tam czekali na nich Julia Krasnodębska i Michał Przywózki. Następnie grupa biegła w okolice Sokołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie pod bacznym okiem Zofii Rosińskiej oraz Patrycji Turos, układały rymowankę. Zadanie numer trzy, czyli odnalezienie skarbu, było w Parku Przemysłowym. Opiekunami tego stanowiska byli Mateusz Szykuć oraz Dominik Błoński. Kolejne dwa zadnia umiejscowione były w parki im. MK Ogińskiego. Punktem pierwszym była gra w ,,pelerynki” polegająca na układaniu wyrazów z liter umieszczonych na pelerynkach włożonych przez wybrane osoby z klasy, następnie, w drodze do wyjścia, grupa szukała karteczek z datami oraz wydarzeniami do uporządkowania przy bramie wyjściowej z parku. Piecze nad tymi zadaniami sprawowali: Weronika Kosowska, Weronika Pykało, Kamil Roman i Sebastian Gawryś. Kolejnym punktem był stadion przy ul.Lipowej. Tu klasa miała za zadanie pomóc ,,poszkodowanemu”. Z niesamowitym wczuciem rolę ,,poszkodowanego” odgrywali: Filip Moczulski oraz Bartosz Kosieradzki. Następne stanowisko znajdowało się na bulwarze. Tam pod kontrolą Karoliny Leszczyńskie, oraz Klaudii Borychowskiej, jedna osoba z klasy miała zawiązywane oczy i odgadywała przedmioty wyciągane z wora. Przy kolejnym punkcie czekały Katarzyna Nowak oraz Paulina Marciszewska. To one poukrywały w skwerze PCK części rebusu, które grupy odnajdywały i składały w całość. Następnie przy ul. Piłsudskiego czekały Juli Smolik, Maria Doległo, Daria Kęcka oraz Paulina Jakubik. Dziewczyny zapewniały klasom rozrywkę w postaci gry w ,,głuchy telefon”. Już ostatnim punktem było boisko przy naszej szkole gdzie rozegrały się boje w rzutach karnych. Odpowiedzialni za to stanowisko byli: Sebastian Wilk, Michał Piechowiak oraz Paweł Wojewódzki.

     Ważne stanowiska kontrolujące punkty zbierane przez klasy, pilnujące aby nie tworzyły się ,,korki” oraz żeby klasa za wcześnie nie podeszła do miejsca zadania przyjęli: Bartosz Tryniszewski, Marcin Lipiński, Bartłomiej Rytel, Jakub Kalinowski, Paweł Flór, oraz Paweł Łazarecki.

      Po wyczerpujących bojach, kiedy wszyscy wrócili, odbyło się wręczenie nagród. Miejsce 7, z ilością 42p, zajęła kl. IIId SG; miejsce 6, z ilością 45p, zajęła kl. IIIc SG; miejsce 5, z ilością 49p zajęła kl. VIII; miejsce 4, z ilością 50p, zajęła kl. Ib SLO; miejsce 3, z ilością 59,5p, zajęła kl. Ia SLO; miejsce 2, z ilością 61,5p, zajęła kl.IIIb SG; wygranymi, z ilością 62,5p, zostali uczniowie kl. IIIa SG.

     Mamy nadzieję, że pomimo ogromnego zmęczenia gra wam się podobała i dziękujemy za dobrą zabawę.

 

OGROMNE GRATULACJE NALEŻĄ SIĘ ZWYCIĘZCOM, PONIEWAŻ NIE BYŁO ŁATWO !!!

 

Uczniowie klas II SLO

Polecamy