W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

We wtorek 13 lutego gościliśmy w naszej szkole...

Playlista filmowa:

...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JANA BOSCO...

FINAŁ REJONU W P. NOŻNEJ I DOMINIKALIA 2016

6 maja 2016r. w Mińsku Mazowieckim na boisku MOSiR nasza drużyna chłopców Salezjańskiego Gimnazjum grała w FINALE Rejonu Siedleckiego SZS. Pierwszy Półfinał wygrała drużyna PG 1 Mińsk M. z P. Gimn. Domanice 6:2, a drugi Półfinał wygrała nasza drużyna Salezjańskiego Gimnazjum z P. Gimn. Kamionna 4:1. W meczu o trzecie miejsce G. Publiczne Domanice pokonało G. Publiczne Kamionna /był to udany rewanż za przegraną w ćwierćfinałach /, natomiast naszej  drużynie w meczu FINAŁOWYM nie udał się rewanż z ćwierćfinałów i po emocjonującej grze zdobyliśmy VICE MISTRZOSTWO REJONU SIEDLECKIEGO w p.n.chł. gimnazjum.

Jest to  najwyższe osiągnięcie w grach zespołowych chłopców od początku istnienia Salezjańskiego Gimnazjum.

Skład drużyny: Błoński Marcin, Chadaj Szymon, Chrzanowski Piotr, Gałązka Michał, Florczuk Nikodem, Gdula Bartosz, Osial Piotr, Paluch Michał, Rosochacki Kacper, Turos Michał, Wierzbicki Bartłomiej, Wilk Sebastian.

Opiekun drużyny-Kazimierz Zdzichowski

6 – 8 maja 2016r. w Ostródzie nasi ministranci z Salezjańskiego Gimnazjum i naszej parafii św. J.Bosko w Sokołowie P.uczestniczyli w DOMINIKALICH 2016, czyli Święcie Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyło 208 naszych ministrantów z naszych szkół i parafii salezjańskich.

Tegoroczne Dominikalia włączyły się w obchody jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. Obok wymiaru duchowego i formacyjnego – nie zabrakło także elementów kulturalno-rekreacyjno-sportowych. Najwięcej emocji przeżywaliśmy podczas meczów w p.nożną. Ministranci młodsi /klasa V-VI szkoła podst. grając systemem „każdy z każdym” wygrali zdecydowanie 4 mecze a jeden zremisowali. Tym samym zdobyli I MIEJSCE . Najlepszym strzelcem Maciej Domański /brat Absolwenta Sal.Gimn. Sokołów P./.

Natomiast rywalizacja na poziomie gimnazjalnym najpierw przebiegała systemem „każdy z każdym” w dwóch 5 drużynowych grupach grając mecze  po 10 minut. Nasza drużyna mimo braku rezerwowych-zajęła w grupie B drugie miejsce i w Półfinale zmierzyła się z drużyną Ełku, wygrywając go 1 : 0. Natomiast drużyna Łódź szkoła zajmując w naszej grupie I miejsce zmierzyła się z II drużyną grupy A-Tolkmicko I skład i przegrała ten mecz 1 : 4. /Na „osłodę „,po chwili przerwy, grali chłopcy z Łodzi  mecz o III miejsce z Kutno Woźniaków-i wygrali go/.

FINAŁ był grany 30 minut pomiędzy naszą drużyną a drużyną Tolkmicko I. Prawie do końca meczu prowadziliśmy 1:0, chwila nieuwagi i remis 1:1. Dogrywki nie było, tylko serie rzutów karnych w których lepsi okazali się ministranci z Tolkmicka.My zdobyliśmy VICE MISTRZOSTWO , a Najlepszym Bramkarzem zasłużenie został ogłoszony Szymański Piotr.

Ministranci mieli również okazję uczestniczyć w spotkaniu z sokolnikiem i obejrzeć pokaz ptaków drapieżnych. Natomiast dzięki specjalnym gościom z gdańskiego oddziału IPN i grupy rekonstrukcyjnej-poznali historię Żołnierzy Wyklętych.

Skład drużyny: Błoński Marcin, Błoński Paweł, Cichowski Marcin, Szymański Piotr, Flór Paweł, Zakrzewski Filip.