W piątek 26 listopada...

11.11.2021r. nasz Poczet Sztandarowy ,...

Zapraszamy! :)

Przedstawiamy wywiad z kandydatami na...

W poniedziałek 18 października społeczność...

Ślubowanie klas pierwszych Salezjańskiej...

01.10 2021r. uczniowie klas drugich...

Egzamin Ósmoklasisty 2020

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol

Dla ponad 347,7 tys. uczniów klas ósmych szkół podstawowych o  godz. 9:00 rozpoczął  się dziś egzamin ósmoklasisty. Trwać będzie trzy dni. W każdym dniu ósmoklasiści będą zdawać egzamin z innego przedmiotu. W pierwszym dniu będą pisać egzamin z języka polskiego. W drugim dniu, w środę, będzie egzamin z matematyki. W trzecim dniu, w czwartek, będzie egzamin z języka obcego nowożytnego.

Podczas egzaminu obowiązuje reżim sanitarny. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły.

Pierwotnie sesja egzaminacyjna miała się rozpocząć 21 kwietnia. W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca zawieszone są stacjonarne zajęcia w szkołach; od 25 marca szkoły mają obowiązek kształcenia zdalnego. Przesunięto też terminy egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu ósmoklasisty.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu uczniowie poznają do 31 lipca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

W tym ważnym dla Was dniu życzymy spokoju, koncentracji i wiary we własne siły. Jesteśmy przekonani, że lata nauki i wytężonej pracy przyniosą jak najlepsze rezultaty. Powodzenia!

Polecamy