Za nami jedna z najważniejszych nocy...

W dniach 17-24 stycznia uczniowie...

W sobotę 13 grudnia 2025r. w holu naszej...

We wtorek 2 grudnia 2025r. w hali sportowej...

W atmosferze radosnego oczekiwania na...

W poniedziałek 1 grudnia w...

W tym roku szkolnym ponownie mieliśmy...

Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień....

W listopadzie br. Rodzina Salezjańska na całym...

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

ablonska

18 września obchodzimy w Polsce święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. To ważny dzień w naszych salezjańskich szkołach, bo zwykle tego dnia, lub w jego najbliższym sąsiedztwie, odbywa się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Także i w tym roku, w piątek 16 września, zebraliśmy się w kościele, aby przyjąć pierwszaków do naszej szkolnej społeczności.

Postać św. Stanisława Kostki kilkakrotnie przywoływał Ksiądz Dyrektor, zwracając uwagę na jego postawę odznaczającą się głęboką pobożnością, wytrwałością i odwagą. Ten młody człowiek, mimo że żył w XVI wieku, może z całą pewnością stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży.

W czasie Mszy Świętej, oprócz ślubowania, miał miejsce jeszcze jeden podniosły moment – przywitanie uczniów klas pierwszych ze sztandarem szkoły, który jest symbolem jej długoletniej tradycji, ale też wartości uznawanych za najważniejsze w szkołach salezjańskich. Dzisiaj nastąpiła również zmiana pocztu sztandarowego – uczniowie klas trzecich przekazali pieczę nad sztandarem swoim młodszym kolegom.

 

G. Błońska

Polecamy