Ogłoszenia duszpasterskie

 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 października 2014 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy  Tydzień Misyjny. Każdego roku światowy dzień misyjny stanowi dla kościoła szczególną okazję do zastanowienia się nad swoją misyjną naturą.  W modlitwach swoich pamiętajmy o wszystkich misjonarzach, którzy w duchu Chrystusowej miłości  wypełniają swoje powołanie. Dzisiaj o godzinie 1300  skupienie dla narzeczonych, o 1715 nowenna i nabożeństwo różańcowe.

·        w środę  liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II

·        w piątek  złożymy hołd Wspomożyciele Wiernych

·        w sobotę od godziny 1900 czuwanie modlitewne z Królową Pokoju

Za kilka dni wkroczymy w czas wyjątkowej refleksji o przemijaniu życia ludzkiego. Największym darem, jaki możemy ofiarować tym, którzy od nas odeszli – to dar naszej modlitwy. Nie zapomnijmy o wypominkach za zmarłych. Jeżeli my pamiętamy o zmarłych to i o nas pomyśli Bóg i nasi następcy.

Caritas naszej parafii rozprowadza przed kościołem, w cenie 5 zł, znicze nagrobne. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Wypada, aby przynajmniej jeden znicz z tego źródła znalazł się na grobach naszych najbliższych. W ten sposób przychodzimy z pomocą ubogim.

Przypominam, że poświęcone opłatki wigilijne będą roznoszone w naszej parafii  na początku grudnia. Szczegółowe informacje przekażemy w późniejszym terminie.

W niedzielę o godzinie 900 Msza święta z udziałem kandydatów do Bierzmowania, po Mszy świętej spotkanie formacyjne. O 1200 Msza święta     z udziałem dzieci klas drugich i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie.  O 1500 Msza święta i spotkanie dla salezjanów współpracowników.

Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich naszych parafian, przyjaciół i gości oraz do waszych najbliższych. Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia. W modlitwach pamiętamy o ludziach chorych i starszych, którzy razem z nami nie mogą gromadzić się w świątyni.

W dniach od 7do 9 listopada w Siemiatyczach odbędą się rekolekcje dla członków Żywego Różańca. Koszt 100 złotych. Zgłoszenia tel. 696 337 417.

Boże błogosławieństwo niech przyczyni się do umocnienia naszej wiary, nadziei i miłości.

 

ks. Stanisław Stachal - Proboszcz

_______________________________________________________________________________

 SPOWIEDŻ W NASZYM KOŚCIELE W GODZ. 15.30 - 16.30

PONIEDZIAŁEK - ks. Stanisław Rusiniak

WTOREK- ks. Proboszcz Stanisław Stachal

ŚRODA- ks. Henryk Woźnowski

CZWARTEK- ks. Leszek Ruciński

PIĄTEK-ks. Walerian Jastrzębiec Święcicki

SOBOTA- ks. Jan Niemiec