Ogłoszenia duszpasterskie

 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
28 września 2014 r.

W środę  rozpoczniemy miesiąc  październik, w którym  w sposób  szczególny rozważamy treści zawarte w modlitwie różańcowej. Zachęcam do udziału  w nabożeństwach: dzieci od poniedziałku do piątku o 1630, dorośli codziennie  o godzinie 1730.  


W tym  tygodniu przeżywać będziemy w Liturgii:

jutro  – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Podczas Mszy świętej o godzinie 1800 modlić się będziemy w intencji naszych solenizantów: ks. Michała Murzińskiego i kleryka Michała Słojewskiego. Zapraszam parafian  i przyjaciół.

we   wtorek  –  wspomnienie św. Hieronima

w   środę  –  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

w czwartek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Podczas Mszy świętej o godzinie 700 modlić się będziemy za zmarłych polecanych  w wypominkach. Na  wieczorną Mszę świętą zapraszam ministrantów, rodziców oraz  młodzież. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

piątek   -  Msze święte o godzinie   630    715    1530    1630  i   1800.

w sobotę  - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Od godziny 730 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1800 Msza święta  z udziałem  Wspólnoty  różańcowej.


Na wypominki  i na Mszę świętą za zmarłych  przyjmujemy w zakrystii lub    w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy  zakończyli ziemskie pielgrzymowanie, prosząc dla nich o łaskę zbawienia.


W przyszłą niedziele rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. 


Najlepsze życzenia przekazujemy wspólnocie  parafialnej, przyjaciołom i dobrodziejom. Najlepsze życzenia składam  solenizantom   i jubilatom tego tygodnia. W modlitwie pamiętamy  o wszystkich chorych, którzy razem  z nami nie mogą gromadzić się na Eucharystii.  We wtorek maturzyści wraz ze swoimi opiekunami wyjeżdżają do Włoch. Rok jubileuszowy.


Bóg niech obdarzy nas darem błogosławieństwa i pokoju.

 

ks. Stanisław Stachal - Proboszcz

_______________________________________________________________________________

 SPOWIEDŻ W NASZYM KOŚCIELE W GODZ. 15.30 - 16.30

PONIEDZIAŁEK - ks. Stanisław Rusiniak

WTOREK- ks. Proboszcz Stanisław Stachal

ŚRODA- ks. Henryk Woźnowski

CZWARTEK- ks. Leszek Ruciński

PIĄTEK-ks. Walerian Jastrzębiec Święcicki

SOBOTA- ks. Jan Niemiec