Ogłoszenia duszpasterskie

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
21 kwietnia 2014 r.

Dzisiaj  i jeszcze przez całą oktawę świętować będziemy pamiątkę  Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to największe  nasze  święto. Chrystus  żyje!  Pokonał śmierć i żyje w chwale nieba. Chrystus  zmartwychwstał   i żyje w naszych sercach. Dzisiaj rozkład Mszy świętych niedzielny.  Po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek na KUL.

Serdecznie dziękuję wszystkim,  którzy sprawili, że przeżycie Triduum Paschalnego oraz Świąt  Wielkanocnych w naszej parafii było tak piękne.  Dziękuję za przygotowaną Liturgię, śpiewy, posprzątanie świątyni oraz za dekorację Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji. Dziękuję  za  wszelkie życzenia przekazane nam w różny sposób przez instytucje, urzędy, zakłady pracy, organizacje, szkoły oraz osoby indywidualne. Dziękuję  za ofiary na kwiaty  do Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji, za ofiary złożone dla ubogich,  a także na potrzeby naszego kościoła.

We wtorek ostatnie czuwanie modlitewne przed kanonizacją bł. Jana Pawła II. Odpowiedzialne siostry Salezjanki.

W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Najbliższa niedziela – to Niedziela Bożego  Miłosierdzia.  O godzinie 1100 wyruszy z konkatedry piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Całą niedzielę przeżywać będziemy w nastroju uroczystej kanonizacji bł. Jana Pawła II  i bł. Jana XXIII. W niedzielę wszyscy będą mogli zabrać,w przygotowanych przez siebie lampionach, Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Ofiary zebrane do puszek w niedzielę przeznaczone będą na  cele charytatywne w diecezji.

W czwartek o godzinie 1730 złożymy hołd Wspomożycielce Wiernych. O godzinie 1700 w kapicy św. Józefa spotkanie rodziców dzieci klas drugich      z fotografem.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza  na adoracje Najświętszego Sakramentu każdego 25 dnia miesiąca od 1900 do 2100.

Życzymy dalszego, radosnego świętowania. Pozdrawiamy wszystkich gości, a w sposób szczególny nasze pozdrowienia poparte modlitwą kierujemy do ludzi chorych, starszych, którzy nie mogą razem z nami uczestniczyć w Eucharystii.

Bóg niech obdarzy całą naszą wspólnotę  darem błogosławieństwa i pokoju.

ks. Stanisław Stachal - Proboszcz

 
 Zapraszamy we wtorek o godz. 19.00na ostatnie czuwanie modlitewne przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

Modlitwę prowadzić będą Siostry Salezjanki.