Ogłoszenia duszpasterskie

 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
23 listopada 2014 r.

 Dzisiejsza Uroczystość  przypomina nam, że jedynym władcą wszystkiego i wszystkich jest Chrystus – Król. Niech Jego panowanie przeniknie nasze życie  we wszystkich jego wymiarach. Po Mszy świętej o godzinie 1030 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa  i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. O godzinie 1400  Msza święta i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. O godzinie 1720 modlitwy za zmarłych i nowenna. Jutro po wypominkach złożymy hołd Wspomożycielce Wiernych.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu należy zakończyć wszelkie dyskoteki  i  zabawy. 

We wtorek od godziny 1900 czuwanie modlitewne z Królową Pokoju.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 1030 poświęcimy wieniec adwentowy  oraz  opłatki wigilijne, które będą zaniesione do naszych rodzin. Proszę, aby w tym tygodniu zgłosili się do kancelarii lub zakrystii wszyscy, którzy roznosili opłatki w latach poprzednich i w tym roku pragną uczestniczyć w pięknej posłudze pasterskiej. Ustalimy grafik roznoszenia opłatków, aby w najbliższą niedzielę podać go wszystkim wiernym.

Najlepsze życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, naszym przyjaciołom i dobrodziejom. Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia. W czwartek podczas Mszy świętej o godzinie 1800 modlić się będziemy w intencji ks. Waleriana z racji jego imienin.

Dzieci z koła misyjnego sprzedawać będą w niedziele lampiony przez siebie wykonane. Zebrane ofiary przekażą na misje.

Bóg niech obdarzy nas wszystkich darem błogosławieństwa i pokoju.

 

Proboszcz - ks. Stanisław Stachal SDB