Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 lutego 2015 r.

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. JANA BOSKO

Dziękując dzisiaj Bogu za wspaniałego patrona naszej parafii, prośmy Go o wstawiennictwo we  wszelkich  naszych przedsięwzięciach życiowych.  Z racji parafialnego święta  kieruję słowa podziękowań pod adresem wszystkich naszych parafian, przyjaciół i sympatyków. Dziękuję za życzliwość oraz za stałą troskę  o naszą świątynię. Dziękuję za modlitwy, za zamawiane Msze święte w różnych intencjach, za składane ofiary oraz za codzienną posługę w kościele, szkole i domu zakonnym.  Dzisiaj w sposób szczególny  dziękuję księdzu Wojciechowi Majchrzakowi za głoszone Słowo Boże, wspólną modlitwę i obecność w naszej wspólnocie parafialnej. Dzisiaj o godzinie 1500  bal karnawałowy w szkołach salezjańskich. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dziękuję wszystkim sponsorom za ofiarowane dary, które zostały przeznaczone na nagrody dla dzieci i młodzieży. Dziękuję  ks. Wikariuszowi oraz Akcji Katolickiej za piękne zaangażowanie.

O godzinie 1630 Msza święta z udziałem wspólnoty różańcowej. 

W tym tygodniu przeżywać będziemy w Liturgii:

Jutro święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte o godzinie  630   730    900   1030     1630    1800. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie świec. Dzień jutrzejszy jest światowym dniem życia konsekrowanego. Ofiary zbierane na tace przeznaczone na cele wspólnot kontemplacyjnych.

we wtorek  - wspomnienie świętego Błażeja biskupa i męczennika. Będziemy przyzywali jego wstawiennictwa modląc się o zdrowie gardła i o oddalenie wszelkiego innego zła.

w czwartek  - wspomnienie świętej Agaty. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo chleba ku czci św. Agaty. Msza święta o godzinie 700 za wszystkich zmarłych polecanych  w wypominkach. Na godzinę 1800 zapraszam ministrantów, rodziców oraz młodzież oratorium.

w pierwszy piątek  –  Msze święte o godzinie   630  715   1530   1630   i 1800. O godzinie 1730  Nabożeństwo Eucharystyczne.

w sobotę    - od godziny 730 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godzinie 1800 z udziałem wspólnoty różańcowej.

Od 3 lutego przeżywać będziemy wizytację kanoniczną z udziałem naszego księdza Inspektora Andrzeja Wujka. W czwartek na godzinę 1700 zapraszam przedstawicieli grup parafialnych na wspólne spotkanie – stołówka szkolna.

Najlepsze życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, naszym przyjaciołom i dobrodziejom. Pamiętamy  o wszystkich ludziach chorych, starszych, którzy razem z nami nie mogą  uczestniczyć w Eucharystii. Darem modlitwy ogarniamy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia. 

W poniedziałek i wtorek będą wydawane dary tym, którzy już otrzymali.

Siostry Salezjanki informują, że od 2 lutego rozpoczynają się zapisy do przedszkola. Zapraszają również Absolwentów Przedszkola wraz z Rodzicami na Boskie Igrzyska Sportowe  z okazji 200 rocznicy urodzin św. Jana Bosko, które odbędą się 7 lutego od godziny 900 w Gimnazjum nr 2 przy ul. Repkowskiej. 

Bóg  niech obdarzy  nas  darem  błogosławieństwa  i pokoju.

 

ks. Stanisław Stachal - Proboszcz