Ogłoszenia duszpasterskie

 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
26 października 2014 r.

 We wtorek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W modlitwach pamiętajmy o naszym księdzu biskupie. W sobotę przeżywać będziemy  Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym  kościele Msze święte będą odprawiane  o godz.  630  730  900  1030  1800  i   1930.  Po Mszy św. o godzinie     1030 wyruszymy w procesji na cmentarz przy ul. Szopena.

 W niedzielę   wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – dzień zaduszny. Wszystkie Msze święte zgodnie z rozkładem niedzielnym. Po Mszy św. o godzinie 1030 wyruszymy w procesji żałobnej na cmentarz przy ul. Bartoszowej.

W Uroczystość Wszystkich Świętych  i  w dzień zaduszny podczas procesji oraz na cmentarzu modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.  W kościele różaniec za zmarłych o godzinie 1700. W sobotę od godziny 1600 do 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu. I sobota miesiąca.

Od 1 do 8 listopada kościół umożliwia wiernym uzyskanie odpustu za zmarłych. Warunki: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz stan łaski uświęcającej. W dzień zaduszny nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie odpowiednich modlitw w intencji Ojca świętego.

Miesiąc  listopad jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Każdego dnia modlimy się za tych, których polecacie modlitwom kościoła. Zapraszam na wspólną modlitwę  codziennie o godzinie 1700Wypominki czytane będą od 3 do 30  listopada według stałej numeracji.

  • poniedziałki    od numeru            1    do  130
  • we wtorki                                      131   do   260
  • w środy                                          261   do   390
  • w czwartki                                     391   do   520
  • w piątki                                          521   do   650
  • w soboty                                         651   do   800
  • w każdą niedzielę  od   801  do końca. Numeracja wywieszona jest  w gablocie ogłoszeń.
  • Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich naszych parafian, przyjaciół i gości oraz do waszych najbliższych. W modlitwach pamiętamy o ludziach chorych        i starszych, którzy razem z nami nie mogą gromadzić się w świątyni. Zachęcam do kupowania zniczy Caritas. O godzinie 1500 Msza święta i spotkanie SWS
  • Dobry Bóg  niech obdarzy nas darem błogosławieństwa i pokoju.

 

ks. Stanisław Stachal - Proboszcz

_______________________________________________________________________________

 SPOWIEDŻ W NASZYM KOŚCIELE W GODZ. 15.30 - 16.30

PONIEDZIAŁEK - ks. Stanisław Rusiniak

WTOREK- ks. Proboszcz Stanisław Stachal

ŚRODA- ks. Henryk Woźnowski

CZWARTEK- ks. Leszek Ruciński

PIĄTEK-ks. Walerian Jastrzębiec Święcicki

SOBOTA- ks. Jan Niemiec