Ogłoszenia duszpasterskie

 XXI  NIEDZIELA ZWYKŁA
24 sierpnia 2014 r.

Dobiega końca miesiąc sierpień, a z nim czas wypoczynków i urlopów. Już wkrótce rozpoczniemy nowy etap pracy i nauki. Prośmy dobrego Boga    o błogosławieństwo dla naszej codzienności. Dzieci, młodzież, nauczycieli   i rodziców  zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty, aby z  czystym sercem rozpocząć  rok szkolny i katechetyczny. Szczegółowe informacje o Mszy świętej na rozpoczęcie roku podamy w najbliższą niedzielę. Dzisiaj    o godzinie 1730 złożymy hołd Matce Bożej Wspomożenie Wiernych. 

W tym tygodniu przeżywać będziemy w Liturgii:

 we wtorek  - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte będą odprawiane o godzinie   630    730   900   1030    1200    i   1800   

środę   –  wspomnienie św. Moniki

w   czwartek   –  wspomnienie św. Augustyna

w   piątek   –  wspomnienie  męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Najlepsze  życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, wszystkim gościom i sympatykom dzieł świętego Jan Bosko.  W modlitwach pamiętamy   o ludziach chorych, starszych, którzy razem z nami nie mogą gromadzić się  w świątyni. Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W dniu jutrzejszym po Mszy świętej wieczornej czuwanie z Matką Bożą Królową Pokoju. 

17 sierpnia rozpoczęliśmy w Zgromadzeniu Salezjańskim bezpośrednie przygotowania do dwusetnej rocznicy urodzin naszego założyciela – Księdza Bosko. Zapraszam grupy parafialne wraz z opiekunami do duchowego zaangażowania i poznawania księdza Bosko. We wspólnocie parafii pięknie się złożyło, że przygotowania do uroczystości urodzin ks. Bosko połączone będą z misjami świętymi, które przeżywać będziemy od 21 do 28 września tego roku. Ostatnie misje święte w parafii były w 2004 roku. 

Przyjmijmy dar Bożego  błogosławieństwa i pokoju.

ks. Stanisław Stachal - Proboszcz

_______________________________________________________________________________