Ogłoszenia duszpasterskie

     IV NIEDZIELA ADWENTU
21 grudnia 2014 r.

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką, nad mieszkańcami kraju mroków zabłysło światło. Albowiem Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany...”. Już  wkrótce   pochylać się będziemy    w zadumie nad tymi słowami, które przekazuje nam prorok  Izajasz.   Harcerze  przynieśli  Betlejemskie  Światło Pokoju, od którego w środę zapalimy  świece Caritas. Dzisiaj o godzinie 1300 skupienie dla narzeczonych, o 1500 Msza święta z udziałem Salezjanów Współpracowników, o 1730 Nowenna do Wspomożycielki Wiernych i Bożego Narodzenia. 

Poświęcone opłatki  można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii. Jest jeszcze kilka świec Caritas, zachęcam do zakupu. 

Z Sakramentu Pokuty można korzystać podczas każdej Mszy świętej oraz    w dzień powszedni od 1530 do 1630,  a także we wtorek  będziemy służyli posługą duszpasterską w konfesjonale od godziny 1900 do 2100. Informujcie, zachęcajcie tych, którzy jeszcze nie są przygotowani na spotkanie z Panem Jezusem. 

W środę  Msze święte  będą  odprawiane o godzinie  630   i 700. Po Mszy świętej o godzinie 700 oddamy Hołd  Matce Bożej Wspomożenia Wiernych.  Msze święte  gregoriańskie będą odprawione rano. Po południu nie ma Mszy świętej. 

Zadbajmy o prawdziwie wigilijną i tradycyjną oprawę  Wieczerzy Wigilijnej. W chrześcijańskich rodzinach przed rozpoczęciem wieczerzy należy odczytać ewangeliczny opis Narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie modlitwę oraz według tradycji  rodzinnej podzielić  się opłatkiem.

Pasterka o północy. Zapraszamy parafian, przyjaciół i sympatyków na tę uroczystą Eucharystię sprawowaną za Was wszystkich, którzy gromadzicie się w naszej świątyni.  W Święta Bożego Narodzenia  rozkład Mszy  świętych taki, jak w każdą niedzielę. Zachęcajcie siebie nawzajem do korzystania z wielkich darów, którymi  dzieli się z nami przychodzący Mesjasz.  Obecność gości w rodzinie  nie może być powodem opuszczenia Mszy świętej!

Zachęcam do nabywania  i czytania  prasy katolickiej.  Pozdrawiamy chorych i ogarniamy ich naszą modlitwą, szczególnie w tym świętym czasie oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Szczegółowe informacje będą przekazane w następną niedzielę. 

Bóg niech obdarzy  nas  darem błogosławieństwa i pokoju.

 

Proboszcz - ks. Stanisław Stachal SDB