Dnia 21 maja 2018r. uczniowie klasy I SSP...

Dnia 14.05 obie grupy klas...

   Tą jakże słoneczną...

Inspektorialne Święto Liturgicznej Służby...

Maturzyści zaczęli zdawać....

Uroczystości Święta...

Koniec kwietnia to w szkołach...

Nadszedł czas egzaminów...

X Jubileuszowa pielgrzymka do ks. Bosko, Italia 2017

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol
Wcześniejszych opisów jeszcze nie dostałem  :(
 
W sobotę tuż po śniadaniu wyjechaliśmy w stronę Monte Cassino, gdzie czekało nas zwiedzanie klasztoru oraz cmentarza II Korpusu Polskiego. Najpierw udaliśmy się do klasztoru założonego przez św Benedykta. Zobaczyliśmy piękny kościół odbudowany w stylu barokowym po zniszczeniach z czasów II wojny światowej. Następnie udaliśmy się na cmentarz aby oddać hołd polskim żołnierzom walczącym o wolność naszą i waszą. Kapłani odprawili uroczystą mszę świętą, a ksiądz dyrektor wygłosił piękne i poruszające kazanie. Na koniec złożyliśmy kwiaty i znicze na grobie gen. Andersa i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i obiadokolację do hotelu Salesianum.
Michał Pawelec  
 
 
W niedzielę 28 maja o godzinie 8 zjedliśmy śniadanie, a następnie wyruszyliśmy zwiedzać Rzym. Na początku zobaczyliśmy Schody Hiszpanskie, a następnie obejrzeliśmy Panteon. O godzinie 12 odmowiliśmy modlitwę Anioł Pański z papieżem Franciszkiem oraz podziwialiśmy bazylikę na placu św. Piotra. Tego dnia także zobaczyliśmy Koloseum i wiele rzymskich bazylik, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. O godzinie 20 zjedliśmy kolację, a następnie udaliśmy się na Mszę. Tak zakończyliśmy kolejny wspaniały dzień pielgrzymki.
Emilia Borychowska 
 
30 maja - tuż po śniadaniu wyjechaliśmy w stronę Turynu, gdzie czekało nas zwiedzanie Valdocco. Najpierw udaliśmy się do Bazyliki Maryi Wspomożycielki. Zobaczyliśmy ołtarze św. Józefa, św. Marii Dominiki Mazzarello, św. Dominika Savio oraz ołtarz z relikwiami św. Jana Bosko, przed którym złożyliśmy grupową modlitwę. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Pinardiego, zobaczyliśmy pokoje ks. Bosko, by na końcu uczestniczyć we mszy w kościele św. Franciszka Salezego, gdzie kiedyś miała miejsce ekstaza św. Dominika Savio. Przed godziną 14 grupa zebrała się przed Piazza Castello, gdzie dostała czas wolny. Po odpoczynku poszliśmy do niedaleko położonej Katedry Metropolitalnej św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się Całun Turyński. Na koniec wróciliśmy na Valdocco, aby zrobić grupowe zdjęcie. Po zwiedzeniu miejsc związanych z ks. Bosko udaliśmy się do autokaru, którym powróciliśmy do miejsca zakwaterowania na Colle Don Bosco, gdzie czekała na nas obiadokolacja.
Piotr Hermanowicz (~Herman)
 
 
Ostatni dzień naszego pobytu we Włoszech spędziliśmy w Colle don Bosco. Zaraz po porannym prysznicu i śniadaniu wyruszyliśmy w stronę bazyliki „Basilica di Don Bosco” by tam odwiedzić miejsce gdzie urodził się i dorastał nasz święty. Po zwiedzaniu pomodliliśmy się wspólnie na Mszy dziękując za wspaniałą wycieczkę pełną przygód oraz prosząc o szczęśliwy powrót. Gdy Msza dobiegła końca udaliśmy się na obiad by po nim udać się w drogę powrotną do ojczyzny.
Łukasz Roguski
 

 

 

Polecamy