19 października klasa VII i klasa VIII SSP...

15 października w Pałacu Ossolińskich w...

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SSP

Uczniowie klas pierwszych...

25 JUBILEUSZ REAKTYWACJI SALEZJAŃSKIEGO LICEUM...

25 LAT SLO

GRA MIEJSKA

W poniedziałek 8 października 2018r. na naszym...

W poniedziałek 1 X 2018 r....

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JANA BOSCO

ablonska

Dzień 31 stycznia jest we wspólnotach salezjańskich zawsze dniem wyjątkowym. To uroczystość świętego Jana Bosco – dzień, w którym ten niezwykły człowiek narodził się dla nieba. W naszych szkołach, w tym roku świętowaliśmy go podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył gość specjalny – radca generalny ks. Tadeusz Rozmus, który przybył do nas z Rzymu. Ksiądz Rozmus był dyrektorem domów salezjańskich w Świętochłowicach, Rzymie-San Callisto i Perugii, a także inspektorem inspektorii krakowskiej. Od 2014 roku jest radcą Regionu Europa Środkowo-Północna, który obejmuje inspektorie: Austrii, Belgii Północnej, Chorwacji, Francji-Belgii Południowej, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polski-Kraków, Polski-Piła, Polski-Warszawa, Polski-Wrocław, Republiki Czeskiej, Słowacji, Słowenii, specjalnego Okręgu Ukrainy i Węgier.

Dzisiejsza wizyta księdza Rozmusa w Sokołowie była inauguracją nadzwyczajnej wizytacji, która rozpoczyna się właśnie w  inspektorii warszawskiej i potrwa do 12 maja. Dlatego też oprócz radcy generalnego, gościliśmy w naszym kościele również księdza inspektora Andrzeja Wujka. W czasie homilii, ksiądz Rozmus pięknie mówił o księdzu Bosco, zwracając uwagę młodych ludzi na konieczność uświadomienia sobie kim są, jakimi darami zostali obdarzeni przez Boga i jak je mogą wykorzystać. Ksiądz Bosco jest wspaniałym wzorem do naśladowania, a jego charyzmat jest ciągle obecny w wielu środowiskach, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Zebrani w kościele mogli również obejrzeć scenki  z życia księdza Bosco przygotowane przez młodzież z oratorium, a dzięki sugestii naszego gościa  świętowanie zakończyło się miłym akcentem – zajęcia lekcyjne trwały tylko do obiadu smiley

Grażyna Błońska

Polecamy