Nadszedł czas egzaminów...

„Upiór w operze” Andrew...

10 kwietnia o godzinie 12....

W stulecie niepodległości Polski.

Na naszym boisku piłkarskim w poniedziałek /09...

Marlena Woźniak, uczennica...

5 kwietnia 2018r. na hali sportowo -...

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ablonska
Jak zwykle za szybko skończyły się wakacje  - jeszcze chwilę temu Ksiądz Dyrektor życzył wszystkim dobrego wypoczynku, a już trzeba od nowa zabierać się do pracy.
 
Nowy rok szkolny (tym razem wyjątkowo 4 września) uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich przywitali tradycyjnie – Mszą świętą, której przewodniczył Ksiądz Dyrektor Dariusz Matuszyński. Już na wstępie szczególnie ciepło powitał uczniów szkoły podstawowej, która od tego roku szkolnego będzie stanowić integralną część naszego Zespołu Szkół. Naukę w szkole podstawowej rozpoczyna 41 uczniów w klasie I, VI i VII. Kolejną niespodzianką było również kazanie Księdza Dyrektora – niezwykle krótkie smiley (ale bardzo bogate w treści).
 
Druga część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Ksiądz Dyrektor przedstawił nowych członków Rady Pedagogicznej, odczytał list Księdza Inspektora Andrzeja Wujka, skierowany do uczniów i nauczycieli, przypomniał przydzielone poszczególnym klasom pracownie. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie się nowych klas i oczywiście pamiątkowe fotografie – w przypadku klas szkoły podstawowej – o prawdziwie historycznym znaczeniu.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło spotkanie z wychowawcami w klasach.
 
Od jutra czekają nas zajęcia szkolne, a kolejne wakacje już za jakieś, bagatela, 180 dni smiley
 
G. Błońska

Polecamy