14 października to dzień, kiedy w Polsce...

30.09.2020r. -środa- na naszym boisku...

W tym roku szkolnym Karawana bez granic odbyła...

25 września klasy 1 szkoły podstawowej...
W dniach 22 i 23 września studentki...

Klasy 1-3 SSP biorą udział w międzynarodowym...

W środę 16 września 2020...

Prosimy o zapoznanie się z zasadami...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

ablonska

Po nietypowo długiej przerwie od tradycyjnych zajęć szkolnych, z pewnym niepokojem dotyczącym nowych zasad, do których trzeba się będzie zastosować, z twarzami zasłoniętymi maseczkami – uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich rozpoczęli nowy rok szkolny 2020/2021.

Rozpoczęcie roku nie było takie jak zwykle – odbyły się trzy Msze Św. – dla kl 4-8, dla uczniów liceum i dla najmłodszych. Nie było tradycyjnego ogólnoszkolnego spotkania w sali gimnastycznej, przedstawiania nowych uczniów i nauczycieli. Po spotkaniu w kościele uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy oprócz informacji dotyczących normalnych  szkolnych spraw, przypomnieli, że wirus nie odpuszcza i w  związku z tym w szkole będą obowiązywać zupełnie nowe reguły. Trzeba się będzie przyzwyczaić do wchodzenia do szkoły wyznaczonym wejściem, do częstego mycia i dezynfekowania rąk, do przebywania w jednej klasie i wielu jeszcze innych ważnych dla bezpieczeństwa i zdrowia zasad. Nie będzie też Słówka na dzień dobry, a trochę inny czas przerw i posiłków trochę zamiesza w szkolnej rutynie.

Ale głowa do góry – podobno jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana smileyNiech ten nowy rok szkolny, pełen zmian, będzie dla wszystkich pomyślny smiley

Polecamy