19 października klasa VII i klasa VIII SSP...

15 października w Pałacu Ossolińskich w...

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SSP

Uczniowie klas pierwszych...

25 JUBILEUSZ REAKTYWACJI SALEZJAŃSKIEGO LICEUM...

25 LAT SLO

GRA MIEJSKA

W poniedziałek 8 października 2018r. na naszym...

W poniedziałek 1 X 2018 r....

CO ZA DZIEŃ! ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA 2017

ablonska

Tegoroczny Adwentowy Dzień Skupienia odbył się nieco wcześniej niż  zwykle, bo już 5 grudnia. Tradycyjnie już gościliśmy w naszej szkole księży z Ośrodka Młodzieżowo-Powołaniowego "Emaus" w Czerwińsku n/ Wisłą. Ksiądz Jacek Szewczyk i ksiądz Piotr Wyszyński przygotowali konferencję i zaplanowali pracę w klasach pod kierunkiem wychowawców, a wszystko pod hasłem „Z buta do Maryi”.

Cała społeczność szkolna zebrała się o godz. 9.00 w kościele. Po „słówku na dzień dobry” zebrani wysłuchali konferencji ks. Jacka i księdza Piotra. Nasi goście opowiadali o wielu ważnych dla młodych ludzi sprawach, nawiązując też do własnych doświadczeń . Kolejna godzina to praca w zespołach klasowych pod opieką wychowawców. Ksiądz Piotr poprosił o wykonanie zadań –  z podziałem na liceum i gimnazjum. Licealiści mieli zastanowić się nad tym, jakie są współczesne kobiety, co najbardziej cenią w swoich mamach, jak to można odnieść do postawy Maryi. Zadaniem dodatkowym dla chłopców było ułożenie modlitwy w intencji kobiet. Jak się później okazało – rezultaty były zaskakujące. Gimnazjaliści natomiast mieli za zadanie określić, co dobrego przynosi im obecny czas, okres życia, w którym aktualnie się znajdują, czego się obawiają, jakie lęki przeżywają w związku z przyszłością oraz kto mógłby im pomóc w przezwyciężaniu tych obaw i trudności.

Kolejna część spotkania odbywała się również w kościele. Przedstawiciele klas przedstawili rezultaty pracy, a ksiądz Jacek krótko je skomentował i podsumował. Adwentowy Dzień Skupienia zakończyła Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Dyrektora. Homilia, wygłoszona przez obydwu naszych gości, przypomniała o tym, jak wielkim darem jest nasze życie i jak bardzo trzeba się troszczyć, żeby je dobrze przeżyć, mimo trudności i problemów, które nas często spotykają.

G. Błońska

Polecamy