Niezmiennie, pod koniec czerwca, kiedy...

Mistrzostwa Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux...

18 czerwca – w przeddzień...

W dniach 12 - 14 czerwca klasa V Salezjańskiej...

Julia Burzyńska, uczennica...

Paweł Pec z klasy 1b SSP zdobył Wyróżnienie w...

Wczesnym porankiem 04....

BOSKI FESTIWAL

ablonska

Dla Dziecka ważne są trzy daty. 26 maja, czyli Dzień Mamy. 1 czerwca oznaczający nasze święto, czyli Dzień Dziecka - to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych dat nie tylko wśród tych najmłodszych, ale również wśród tych starszych. 23 czerwca datuje się Dzień Taty. 24 maja 2018r. odbył się Piknik Rodzinny, którego oficjalna nazwa to „Boski Festiwal” nawiązując do św. Jana Bosko, założyciela zgromadzenia salezjanów. Był to pierwszy tego typu piknik zorganizowany w naszej szkole. Ważny również dlatego, że uczestniczyły w nim dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. 

 

Uroczystość została oficjalnie rozpoczęta słowami ks. Dyrektora Dariusza Matuszyńskiego, który powitał wszystkich zgromadzonych. Wkrótce mogliśmy podziwiać występy uczniów i nie tylko. Jako pierwsze wystąpiły pierwszaki, którzy przedstawili nam skecze i piosenki. W muzyczny rejs zabrała nas klasa IV, która zaprezentowała utwór „Meluzyna”. Teleturniej „Jeden z Sokołowa” cieszył się powodzeniem, a nagroda główna jeszcze większym, gdyż był to przejazd Boskobusem wokół szkoły. Gratulujemy wygranej Michałowi Przywózkiemu z klasy I B SLO. Gościnnie wystąpiła także grupa taneczna „Ponad Normę Crew”, czyli „PNC” z udziałem uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem trenera Huberta Krasnodębskiego. Mogliśmy podziwiać wiele występów. Od tych najmłodszych, po starszych. Występy indywidualne oraz występy grupowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a występujący zostali nagodzeni gromkimi brawami. Klasa III C SG zaśpiewała piosenkę pt. „Skrzydlate ręce”. Uczniowie klas pierwszych licealnych również przedstawili taniec, ale nie taki zwykły. Był to taniec tyrolski o nazwie „Schuhplattler”. Mogliśmy usłyszeć wspaniałe wykonania piosenek, które zaśpiewała dla nas Weronika Pliszka uczennica klasy II C SG, ale również był przygotowany teleturniej „Jaka to melodia?” - przez uczniów klas II SG. 

 

Dla najmłodszych oraz tych starszych było wiele atrakcji. Dmuchana zjeżdżalnia czy fotobudka, grill czy konkurencje odbywające się na boisku! Każdy z nas mógł poczuć się dzieckiem! Na zakończenie odbyła się dyskoteka poprowadzona przez Dj’a Ess, któremu dziękujemy. 

Paulina Marciszewska I A SLO

Polecamy