Przedmiotem Konkursu było...

W poniedziałek 8 kwietnia...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

Za...

W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

02 marca uczniowie Salezjańskiego Liceum...

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTYCH DRZWI W NASZEJ...

ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA

ablonska

W naszej szkole to szczególny dzień przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy możemy się na chwilę zatrzymać, pomyśleć, w skupieniu zastanowić się nad swoją relacją z Bogiem.

W tym roku za przygotowanie Adwentowego Dnia Skupienia odpowiedzialny był ks. Mariusz Rygała, który zaprosił do nas ks. Jacka Szewczyka z Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowo-Powołaniowego Emaus z Czerwińska.

W środę, 7 grudnia, spotkaliśmy się o 8.30 w kościele na porannym słówku. Kolejnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez ks. Jacka dotycząca, najogólniej rzecz biorąc, miejsca Jezusa w naszym życiu. Później przyszedł czas na pracę w klasach – należało zastanowić się dlaczego często trudno nam przyznać się do Jezusa, dlaczego wstydzimy się naszej wiary, co mogłoby nam pomóc w przełamywaniu tych trudności, ale też jak mówić do młodych ludzi o Bogu, jak do nich trafiać. Następnie reprezentanci poszczególnych klas przedstawili efekty pracy – mieliśmy okazję usłyszeć bardzo mądre, dojrzałe, często zaskakujące wypowiedzi. Tę część dnia zakończyła modlitwa oddania swojego życia Jezusowi.

Po Mszy Świętej klasy trzecie gimnazjum oraz uczniowie liceum udali się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na spektakl „Trzeźwy umysł”. Klasy pierwsze i drugie gimnazjum ponownie spotkały się z ks. Jackiem – podczas tego spotkania była możliwość zadawania najrozmaitszych pytań. Ksiądz Jacek odpowiadał z właściwą sobie bezpośredniością i otwartością, co wzbudziło ogromny entuzjazm i aplauz słuchaczy, choć pytania nie były łatwe – uczniowie chcieli wiedzieć na przykład, jak ufać Bogu, skoro wydaje się nam że On nie słucha naszych modlitw, bo nie wszystko w życiu dzieje się tak, jak byśmy oczekiwali. Pytano księdza również o jego zdanie na temat aktualnych relacji między chrześcijanami a muzułmanami, ale też o to, czy katolicy mogą czytać książki o Harrym Potterze.

G. Błońska

Polecamy