20 lutego 2019 r. wieczorem udaliśmy się busem...

W piątek 15 lutego 2019r. reprezentacja naszej...

W czwartek 21.01.2019 mieliśmy okazję...

26 stycznia 2019r. rano ruszyliśmy naszym...

Dnia 26.01 grupa...

23 i 24 stycznia 2019r. w Wyrozębach odbyły...

24 stycznia 2019 odbył się...

W dniu 23.01 od godziny 19...

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ZESPOŁU SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH

ablonska
Dnia 6 czerwca br. odbyła się już III edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”, o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego. Patronat nad konkursem sprawuje działająca przy naszej szkole Fundacja „Ku Mądrości” im. dr Anny Dux.
Na konkurs przybyli reprezentanci szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego wraz z opiekunami. Gościliśmy przedstawicieli szkół: w Repkach, Kosowie Lackim, Wyrozębach, Sabniach, Zembrowie, nr 1 w Sokołowie Podlaskim i nr 4 w Sokołowie Podlaskim. 
Konkurs odbył się w II etapach: I część – dyktando (indywidualnie), II część – ćwiczenia ortograficzne (drużynowo). Uczestnicy musieli zmierzyć się z dyktandem o podwyższonym stopniu trudności. Dwuosobowe zespoły w części drużynowej miały za zadanie wykonać 4 trudne ćwiczenia ortograficzne. W tej kategorii wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrozębach, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim, a III – Szkoła Podstawowa nr 1 W Sokołowie Podlaskim. W części indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Toporowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim, zdobywając tytuł Mistrza Ortografii. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a  zwycięzcy również atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Podczas półgodzinnej przerwy, oczekując na wyniki, goście mogli ukoić pragnienie szklanką wody albo soku, przekąsić coś słodkiego oraz zwiedzić naszą szkołę, po której oprowadzili ich uczniowie salezjańskiego gimnazjum.
Prace konkursowe sprawdzała komisja w składzie: p. Dorota Zalewska, p. Agnieszka Chomać – Karakula i p. Ewa Suchożebrska.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie przez nas zorganizowanym i serdecznie zapraszamy na kolejne edycje.
Prowadząca: Lidia Krasuska

Polecamy